Wizytówka

Nowoczesny przedsiębiorca powinien zaopatrzyć się w wizytówki. Wręczanie wizytówek zarówno potencjalnym kontrahentom, jak i osobom prywatnym stanowi element konwenansu – jest to oznaka uprzejmości, jak również swoista reklama prowadzonej firmy.

Wizytówka powinna być przejrzysta i czytelna, zadrukowana tylko po jednej stronie. Istnieją pewne standardy dotyczące wyglądu wizytówki. Najważniejsze z nich to:
Rozmiar – powinien być taki, aby wizytówka mieściła się w portfelu lub w wizytowniku. Najczęściej jest to wymiar 9 cm x 5 cm.
Papier – najczęściej biały o gramaturze 280-300 g.
Czcionka – standardowo czarna, ciemnoszara lub granatowa. Pismo powinno być czytelne, należy więc wybrać jak najprostszy krój pisma (bez pochyłości i zbędnych udziwnień).
Zawartość – na wizytówce powinny się znaleźć tylko niezbędne informacje ułożone według ważności.

UKŁAD:
W centralnej części wizytówki powinno się znaleźć imię i nazwisko przedsiębiorcy pisane największą czcionką. Pod spodem drukowane jest zajmowane stanowisko, np. „projektant”.
W lewym górnym rogu najczęściej umieszcza się nazwę firmy lub logo (albo jedno i drugie).
W dolnych rogach powinien znaleźć się adres firmy oraz numer telefonu i/lub faksu (najmniejszą czcionką). Najczęściej numery telefonów umieszcza się w prawym dolnym rogu, zaś adres – w lewym.

Wizytówka 

Składka na ubezpieczenie zdrowotne

W 2014 roku wynosi ona 9%.

Wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne jest określona w ustawie z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2008 r., nr 164, poz. 1027 z późn.zm.).

Bezpieczny (elektroniczny) podpis kwalifikowany

Podpis z certyfikatem kwalifikowanym daje szerokie możliwości wymiany oficjalnych dokumentów. Jest on prawie równoznaczny ze złożeniem naszego podpisu na papierze. Jest on prawnie równoznaczny ze złożeniem naszego podpisu na papierze. Więcej...