Wizytówka

Nowoczesny przedsiębiorca powinien zaopatrzyć się w wizytówki. Wręczanie wizytówek zarówno potencjalnym kontrahentom, jak i osobom prywatnym stanowi element konwenansu – jest to oznaka uprzejmości, jak również swoista reklama prowadzonej firmy.

Wizytówka powinna być przejrzysta i czytelna, zadrukowana tylko po jednej stronie. Istnieją pewne standardy dotyczące wyglądu wizytówki. Najważniejsze z nich to:
Rozmiar – powinien być taki, aby wizytówka mieściła się w portfelu lub w wizytowniku. Najczęściej jest to wymiar 9 cm x 5 cm.
Papier – najczęściej biały o gramaturze 280-300 g.
Czcionka – standardowo czarna, ciemnoszara lub granatowa. Pismo powinno być czytelne, należy więc wybrać jak najprostszy krój pisma (bez pochyłości i zbędnych udziwnień).
Zawartość – na wizytówce powinny się znaleźć tylko niezbędne informacje ułożone według ważności.

UKŁAD:
W centralnej części wizytówki powinno się znaleźć imię i nazwisko przedsiębiorcy pisane największą czcionką. Pod spodem drukowane jest zajmowane stanowisko, np. „projektant”.
W lewym górnym rogu najczęściej umieszcza się nazwę firmy lub logo (albo jedno i drugie).
W dolnych rogach powinien znaleźć się adres firmy oraz numer telefonu i/lub faksu (najmniejszą czcionką). Najczęściej numery telefonów umieszcza się w prawym dolnym rogu, zaś adres – w lewym.

Wizytówka 

Koszty uzyskania przychodu

Jeśli chcesz sprawdzić ile wynoszą koszty uzyskania przychodu ustalone na 2014 rok, kliknij tutaj.

Składki ZUS dla przedsiębiorców

Dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne ustalana jest raz do roku (obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia). Wspomnianą podstawę wymiaru stanowi zadeklarowana kwota, nie mniejsza niż 60% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia określonego w ustawie budżetowej na dany rok. Więcej...