Wizytówka

Nowoczesny przedsiębiorca powinien zaopatrzyć się w wizytówki. Wręczanie wizytówek zarówno potencjalnym kontrahentom, jak i osobom prywatnym stanowi element konwenansu – jest to oznaka uprzejmości, jak również swoista reklama prowadzonej firmy.

Wizytówka powinna być przejrzysta i czytelna, zadrukowana tylko po jednej stronie. Istnieją pewne standardy dotyczące wyglądu wizytówki. Najważniejsze z nich to:
Rozmiar – powinien być taki, aby wizytówka mieściła się w portfelu lub w wizytowniku. Najczęściej jest to wymiar 9 cm x 5 cm.
Papier – najczęściej biały o gramaturze 280-300 g.
Czcionka – standardowo czarna, ciemnoszara lub granatowa. Pismo powinno być czytelne, należy więc wybrać jak najprostszy krój pisma (bez pochyłości i zbędnych udziwnień).
Zawartość – na wizytówce powinny się znaleźć tylko niezbędne informacje ułożone według ważności.

UKŁAD:
W centralnej części wizytówki powinno się znaleźć imię i nazwisko przedsiębiorcy pisane największą czcionką. Pod spodem drukowane jest zajmowane stanowisko, np. „projektant”.
W lewym górnym rogu najczęściej umieszcza się nazwę firmy lub logo (albo jedno i drugie).
W dolnych rogach powinien znaleźć się adres firmy oraz numer telefonu i/lub faksu (najmniejszą czcionką). Najczęściej numery telefonów umieszcza się w prawym dolnym rogu, zaś adres – w lewym.

Wizytówka 

Stawka za 1 kilometr przebiegu pojazdów prywatnych używanych do celów służbowych

Samochód osobowy do 900 cm3 0,5214 zł
Samochód osobowy powyżej 900 cm3 0,8358 zł
Motocykl 0,2302 zł
Motorower 0,1382 zł

Składka na ubezpieczenie zdrowotne

W 2014 roku wynosi ona 9%.

Wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne jest określona w ustawie z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2008 r., nr 164, poz. 1027 z późn.zm.).